Blisko

Najnowsze wiadomości przemysłu gumowego

Co ciekawego dzieje się u nas w firmie?

Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami , czytaj informacje o nowych technologiach w branży gumowej i dowiedz się o nowych produktach gumowych oferowanych w KRM-Trade.

Osobny separator parkingowy (ogranicznik gumowy)

Od 2019 roku dołączyliśmy do naszej oferty nowy, wygodny i lekki separator parkingowy gumowy

Czytaj więcej

Nowy próg zwalniający oraz kablowy

Wyprodukowaliśmy nowy próg zwalniający który również może być używany jako próg kablowy

Czytaj więcej

KRM-Trade na targach Agro-Show 2019 Bednary

Już po raz kolejny bierzemy udział w targach Agro-Show w Bednarach, zapraszamy do naszego stoiska w następnym roku

Czytaj więcej
Odboje gumowe

Poznaj 3 argumenty przemawiające za montażem odbojów gumowych

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz odbojnic? Te elementy wykonane z mocnej i elastycznej gumy są niezbędnym wyposażeniem magazynów, punktów przeładunkowych oraz hal produkcyjnych.

Czytaj więcej
Opony pełne do wózków widłowych

Jak wybrać opony pełne do wózka widłowego?

Dostępne na rynku opony do wózka widłowego dzielą się na pneumatyczne oraz pełne. W środku tego pierwszego rodzaju ogumienia znajduje się dętka wypełniona powietrzem.

Czytaj więcej
Separator parkingowy

Kiedy warto zamontować separatory parkingowe?

Jeśli prowadzisz firmę, jesteś właścicielem stacji benzynowej lub innego obiektu handlowego albo produkcyjnego, przy którym znajdują się miejsca postojowe, z pewnością zainteresują Cię separatory parkingowe.

Czytaj więcej
Progi zwalniające

Wszystko, co musisz wiedzieć o progach zwalniających

Montaż progów zwalniających jest jednym z najskuteczniejszych sposobów uspokojenia ruchu. Dzięki nim kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów, są zmuszeni do ograniczenia prędkości.

Czytaj więcej
Koła do taczek

Koła do taczek – jakie wybrać i jak je wymienić?

Wielu osobom może wydawać się, że taczka, która służy przede wszystkim do transportowania różnych produktów w gospodarstwie domowym lub na budowie, jest prostym narzędziem. Jednak jej poprawne działanie zależy od odpowiedniej jakości kółka, które w trakcie pracy poddawane jest dużym obciążeniom.

Czytaj więcej
Najazdy krawężnikowe

Gdzie montować gumowe najazdy krawężnikowe?

Wszędzie tam, gdzie nie można bezpiecznie przejechać przez krawężnik lub czynność ta stwarza ryzyko uszkodzenia pojazdu, należy stosować gumowe najazdy. Dzięki nim można skutecznie i płynnie pokonać przeszkodę.

Czytaj więcej
Progi kablowe

Poznaj 3 zastosowania dla progów kablowych

Odpowiednio dobrane progi kablowe chronią węże, instalację elektryczną oraz inne przewody przed uszkodzeniem. Specjalny najazd gumowy eliminuje ryzyko zgniecenia czy przecięcia okablowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Czytaj więcej
Włazy

Gumowe, żeliwne, kompozytowe – sprawdź nasze porównanie włazów

Najczęściej spotyka się włazy wykonane z żeliwa, gumy lub kompozytu, składającego się z kilku warstw materiałów sztucznych. Wybór odpowiedniej pokrywy otworu spustowego zależy głównie od wymagań projektu, przeznaczenia oraz potencjalnego obciążenia.

Czytaj więcej
Separatory i odboje

Wyposażenie do magazynu. Jak zadbać o organizację przestrzeni?

W magazynie powinna znajdować się niezbędna infrastruktura ułatwiająca wykonywanie zadań pracownikom oraz umożliwiająca bezpieczne przewożenie i składowanie towaru. Zadbaj więc o każdy detal wyposażenia, a w szczególności zwróć uwagę na elementy zapewniające bezpieczeństwo, np. odbojnice, separatory czy najazdy gumowe.

Czytaj więcej
Odśnieżanie pługiem

Dlaczego warto odśnieżać pługiem z lemieszem gumowym?

W zimie często występują nasilone opady śniegu, które dają się mocno we znaki szczególnie kierowcom. Istotne jest, aby służby porządkowe odpowiedzialne za odśnieżanie były wyposażone w odpowiedni sprzęt.

Czytaj więcej
Wyroby gumowe

Sprawdź, co robić w przypadku awarii przewodów układu chłodzenia w ciągniku!

Lato to czas wzmożonej pracy gospodarstw rolnych, w tym intensywnej eksploatacji ciągników, które muszą znosić ekstremalne warunki. Najbardziej obciążone są ich silniki, m.in. przez zapylenie z pól, wysokie temperatury i jednostajną pracę na dużych obrotach.

Czytaj więcej
Separatory parkingowe

Bezpieczny parking, czyli jaki? Podpowiadamy, jakie wyposażenie jest niezbędne

Zatłoczone parkingi w centrach dużych miast czy przed galeriami handlowymi to dziś codzienność. Choć auta poruszają się po nich z niewielką prędkością, to i tak często dochodzi tam do drobnych stłuczek.

Czytaj więcej
Wyroby z gumy

Gumy techniczne w przemyśle. Gdzie wykorzystuje się gumę EPDM?

Z gumy powstaje wiele produktów wykorzystywanych w przemyśle oraz budownictwie. Dzięki wysokiej trwałości, wytrzymałości, odporności na działanie czynników atmosferycznych ma ona bardzo szerokie zastosowanie.

Czytaj więcej
Najazdy gumowe

Wyroby gumowe a bezpieczeństwo ruchu drogowego

Jezdnie, drogi osiedlowe czy parkingi to miejsca, na których odbywa się ruch samochodowy oraz pieszy. Powinny one być bezpieczne dla użytkowników oraz utrzymane na odpowiednim poziomie.

Czytaj więcej
Odboje gumowe

Odboje, osłony, bariery. Poznaj sprawdzone sposoby na bezpieczeństwo w magazynie

Planując wyposażenie magazynu, weź uwagę zakup elementów, które poprawią bezpieczeństwo pracy. Są to przede wszystkim gumowe odboje do ramp, bariery oraz osłony. Wyroby te powinny być wykonane z trwałego i elastycznego materiału, odpowiedniego, by zamortyzować uderzenia oraz wstrząsy.

Czytaj więcej
Opony do wózków widłowych producent

Wszystko, co musisz wiedzieć o serwisowaniu i wymianie opon wózków widłowych

Pojazdy oraz maszyny znajdujące się na wyposażeniu firmy muszą przechodzić okresowe przeglądy techniczne. Dotyczy to również wózków widłowych, od których stanu zależy bezpieczeństwo w firmie oraz wydajność pracy.

Czytaj więcej
Kauczukowe zabezpieczenie narożnika

Kauczukowe zabezpieczenia ścian. Zobacz, jakie są ich rodzaje i jak się je wykorzystuje

W miejscach takich jak hale magazynowe, zakłady produkcyjne czy podziemne parkingi intensywny ruch kołowy to codzienność. Przez to ściany są narażone na rozmaite uszkodzenia. Konieczne jest więc stosowanie odpowiednich zabezpieczeń.

Czytaj więcej
Produkcja uszczelek gumowych

Zastosowanie i zalety uszczelek gumowych

Choć są najczęściej małych rozmiarów i nie rzucają się w oczy, bez nich nie będzie możliwe prawidłowe działanie wielu urządzeń. Uszczelki gumowe, bo o nich mowa, mają bardzo szerokie zastosowanie w motoryzacji, branży budowlanej i różnych gałęziach przemysłu.

Czytaj więcej

Zainteresowany jakimś produktem? Napisz do nas, aby uzyskać więcej informacji.