Blisko

Kauczukowe zabezpieczenia ścian. Zobacz, jakie są ich rodzaje i jak się je wykorzystuje

 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • Kauczukowe zabezpieczenia ścian. Zobacz, jakie są ich rodzaje i jak się je wykorzystuje

Kauczukowe zabezpieczenie narożnika

W miejscach takich jak hale magazynowe, zakłady produkcyjne czy podziemne parkingi intensywny ruch kołowy to codzienność. Przez to ściany są narażone na rozmaite uszkodzenia. Konieczne jest więc stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Do tego celu świetnie nadają się kauczukowe elementy – przede wszystkim ze względu na swoje właściwości amortyzujące. Zapoznaj się z treścią naszego artykułu i poznaj rodzaje gumowych osłon oraz sposoby ich wykorzystywania.

Gdzie stosuje się kauczukowe odbojnice i zabezpieczenia?

Obszar zastosowania gumowych osłon jest dosyć szeroki. Takie elementy montuje się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia ściany. Brak takich zabezpieczeń mógłby spowodować, że konstrukcja budynku byłaby nieustannie poddawana wstrząsom z uwagi na uderzenia wózka lub innego pojazdu. Właśnie dlatego kauczukowe elementy montowane są wszędzie tam, gdzie odbywa się intensywny ruch kołowy.

Zwykle są to:

 • zakończenia ciągów komunikacyjnych,
 • obszary wysokiego składowania towaru,
 • strefy wydań oraz przyjęć do magazynu,
 • ścieżki robocze wózków widłowych,
 • wydzielone obszary na produkcji do składowania materiałów,
 • przejścia oraz bramy magazynowe.

Jakie rodzaje zabezpieczeń są dostępne?

Wszystkie te miejsca należy zabezpieczyć. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo, a także komfort pracy operatorów wózków widłowych i kierowców. Mogą oni zintensyfikować swoje działania bez obaw, że uszkodzą lub zarysują powierzchnię ścian. Co zatem wybrać? Masz do wyboru różne rozwiązania, które możesz wykorzystać w swoje firmie.

Są to m.in.:

 • osłony kauczukowe ścienne,
 • zabezpieczenie narożnika,
 • osłony kolumn,
 • odbojnice do ramp przeładunkowych,
 • odboje wózkowe.

Jako renomowany producent wyrobów z gumy proponujemy naszym klientom różnego rodzaju produkty chroniące ściany budynków. W sprzedaży znajdują się m.in. kauczukowe zabezpieczenia narożnika. Zostały one wykonane z grubego i wytrzymałego materiału, dzięki czemu zapewniają doskonałe pochłanianie energii, gdy dojdzie do uderzenia. Ponadto są bardzo odporne na rozcięcie oraz działanie kwasów i innych substancji chemicznych występujących w środowisku przemysłowym. Znakomicie chronią konstrukcję budynku, pojazdy, a także pracowników.

Kauczukowe zabezpieczenie na narożnik

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas planowania zakupów zwróć uwagę, które strefy w obiekcie wymagają szczególnego zabezpieczenia i na tej podstawie dopasuj odpowiednie elementy ochronne. Pamiętaj również, że produkty te muszą być trwałe, odporne na uderzenia i jednocześnie elastyczne, dlatego zamawiaj osłony tylko od sprawdzonych firm. Kupując je w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymasz wyrób gumowy najwyższej jakości, zwiększający poziom bezpieczeństwa w budynku. Do produkcji narożników używany wyłącznie wyselekcjonowanych mieszanek kauczukowych, dzięki czemu są one solidne i odporne na uderzenia oraz zarysowania. Ponadto zostały pokryte żółtą taśmą odblaskową, co znacznie zwiększa ich widoczność w zaciemnionych pomieszczeniach.

Jak montować odbojnice ścienne?

Montowanie odbojnic do ścian nie należy do skomplikowanych czynności, ale mimo wszystko trzeba się do niej właściwie przygotować. Pamiętaj, aby w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia oraz akcesoria potrzebne do przymocowania osłon. Same odbojnice mogą być przytwierdzone do ściany na kilka sposobów, np. przy użyciu:

 • kleju,
 • taśmy dwustronnej,
 • metalowych wkrętów.

W przypadku klejenia należy dokładnie wyczyścić powierzchnię, aby kauczukowe zabezpieczenia dobrze przylegały do ściany, którą to następnie można dodatkowo zagruntować. Przed przymocowaniem dokładnie wszystko wymierz i skorzystaj z poziomicy. Jest to niezbędne, aby elementy znajdowały się na odpowiedniej wysokości i nie leżały krzywo.

U nas znajdziesz trwałe artykuły gumowe dla przemysłu!

Jeśli jesteś zarządcą lub właścicielem magazynu, hali produkcyjnej albo podziemnego parkingu, pamiętaj o kompleksowej ochronie budynku. U nas z powodzeniem kupisz wysokiej jakości artykuły gumowe, które znakomicie nadają się do zabezpieczenia ścian. Do produkcji osłon używamy sprawdzonych materiałów, pochodzących od zaufanych dostawców. Wybierz więc kauczukowe zabezpieczenie na narożnik lub inny element konstrukcji i zwiększ bezpieczeństwo w swojej firmie. W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przemyśle gumowym? Śledź naszego bloga, aby uzyskać aktualne informacje o produktach gumowych i bieżących wydarzeniach.