Blisko

Kiedy warto zamontować separatory parkingowe?

 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • Kiedy warto zamontować separatory parkingowe?


Jeśli prowadzisz firmę, jesteś właścicielem stacji benzynowej lub innego obiektu handlowego albo produkcyjnego, przy którym znajdują się miejsca postojowe, z pewnością zainteresują Cię separatory parkingowe. Specjalne gumowe ograniczniki ułatwiają zarządzanie logistyką ruchu, jednocześnie chroniąc pojazdy i budynki przed uszkodzeniami. Zapoznaj się z dalszą treścią artykułu i sprawdź, kiedy należy zamontować separatory parkingowe oraz jakie spełniają funkcje.


Czym są gumowe separatory parkingowe?


Najczęściej gumowy separator służy do wyznaczania ruchu na parkingach. Wykonany jest z twardej gumy z żółtymi wykończeniami odblaskowymi, które gwarantują lepszą widoczność w nocy oraz pochmurne dni. Zapewniają bezpieczeństwo pojazdom, chronią ściany budynków oraz zmniejszają ryzyko kolizji na parkingachStopery są bardzo trudną do pokonania zaporą, dzięki czemu wymuszają określony kierunek poruszania się pojazdów i jednocześnie oddzielają poszczególne strefy w kompleksach parkingowych.


Jakie funkcje pełnią ograniczniki parkingowe?


Korzyści z zastosowania gumowych ograniczników parkingowych jest wiele. Pełnią one między innymi następujące funkcje:


 • wpływają na bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego, 

      
 • służą do ograniczenia prędkości pojazdu,

      
 • wyznaczają miejsca parkingowe,

      
 • oddzielają strefę ruchu pieszego od samochodowego,

      
 • chronią elewacje budynków przed zniszczeniami. 


Inwestując w bezpieczeństwo, zmniejszasz liczbę wypadków i nieplanowanych przestojów, co korzystnie wpływa na obroty firmy oraz jej zyski.


Jak powinny być wykonane stopery parkingowe?
Elementy wyznaczające i zabezpieczające ruch na parkingach powinny być wykonane z trwałych, odpornych na uderzenia i działanie czynników atmosferycznych materiałów. Jako renomowany producent oferujemy stopery wykonane z wysokiej jakości mieszanek gumowych o twardości od 75 do 80 Sh/A. Nasze separatory w podstawowej wersji mają 120 mm wysokości oraz 145 mm szerokości. Ważną częścią ogranicznika jest element odblaskowy wykonany z taśmy polimerowej. Dzięki temu gumowy separator jest doskonale widoczny w nocy oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Oferowane przez nas stopery składają się z części głównej oraz elementów bocznych. Należy pamiętać, że ogranicznik musi zostać stabilnie  przytwierdzony do podłoża.


Dlaczego warto? Korzyści dla Twojej firmy


Kupując ogranicznik parkingowy, inwestujesz w bezpieczeństwo swoich pracowników, klientów i jednocześnie chronisz majątek firmy. Separatory gumowe usprawniają ruch na parkingu, zmniejszając do minimum kolizje oraz wypadki. Pozwalają również na optymalne wykorzystanie miejsc parkingowych. Kierowca wie dokładnie, gdzie może wjechać samochodem i zajmuje tylko tyle przestrzeni, na ile pozwolą mu ogranicznikiGumowe stopery chronią też pieszych, zapewniając im większy komfort poruszania się po parkingu i szybsze dojście do budynku lub pojazdu.

Montaż separatorów przynosi więc realne korzyści Twojej firmie, ponieważ może szybko przełożyć się na większą sprzedaż oraz poprawę wyników finansowych. Przedsiębiorstwo jest również lepiej postrzegane przez otoczenie rynkowe, ponieważ inwestycja w bezpieczeństwo to pozytywny sygnał dla Twoich klientów oraz kontrahentów.


Postaw na wyroby gumowe od sprawdzonego producenta!


Jeśli szukasz ograniczników parkingowych, wybierz wyroby od sprawdzonego producenta, który ma duże doświadczenie na rynku. Oferujemy trapezoidalne separatory mocowane bezpośrednio do podłoża. Są to produkty bardzo trwałe, które znakomicie spełniają swoje funkcje. Dlatego można je zamontować na parkingach oraz w innych miejscach, gdzie odbywa się wzmożony ruch samochodowy. Stopery zostały wykonane z gumy o odpowiedniej twardości, która dodatkowo pokryta została odblaskową taśmą polimerową.

Podchodzimy elastycznie do każdego klienta i zlecenia, dlatego jesteśmy w stanie wykonać ograniczniki o dowolnej długości. Czas realizacji zależy głównie od wielkości zamówienia oraz posiadanych zapasów. Posiadamy nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowaną załogę, która ma specjalistyczną wiedzę na temat obróbki wyrobów z gumy. Sprawdź naszą ofertę i zamów separatory parkingowe, które poprawią organizację ruchu i zwiększą bezpieczeństwo w Twojej firmie.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o przemyśle gumowym? Śledź naszego bloga, aby uzyskać aktualne informacje o produktach gumowych i bieżących wydarzeniach.