Blisko

Matryca do prasowania

Jesteśmy producentem wysokiej klasy rozwiązań z zakresu elementów gumowych. Nasze produkty są dedykowane do najcięższych zastosowań. Matryce do prasowania, które wykorzystujemy do tworzenia naszych wyrobów, pozwalają na uzyskanie świetnych właściwości, spełniających wszystkie wymagania klientów.

Matryca do prasowania w KRM-Trade

 Do produkcji tak zwanych formowanych wyrobów gumowych firma wykorzystuje nowoczesne matryce do prasowania. Precyzyjne maszyny umożliwiają nam wykonywanie skomplikowanych wyrobów z gumy, charakteryzujących się doskonałymi parametrami użytkowymi i wieloletnią trwałością. Wysoka dokładność obróbki, jaką umożliwia każda posiadana przez nas matryca do prasowania, sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się najbardziej zaawansowanych zleceń z zakresu dostarczania elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu.

Matryca do prasowania


Formowanie wyrobów gumowych za pomocą prasowania

Odpowiednio wykonane matryce do prasowania mają na celu ukształtowanie składu i wielkości konkretnej konfiguracji produktu z określonej ilości kauczuku. Pozwalają na stworzenie produktów o dowolnym kształcie, spełniających określone wymagania projektowe. W całym procesie zamówienia pomagają nasi fachowi doradcy.


Jak przebiega formowanie wyrobów gumowych?

Podział form wykonywany jest za pomocą urządzeń prasujących lub mechanizmów przeładunkowych. Stałe formy prasowe (lub ich oddzielne płyty) są sztywno połączone z płytami grzewczymi prasy. Pozwala to na uzyskanie wysokiej jakości efektów w postaci produktów o doskonałej odporności na intensywną eksploatację i uszkodzenia. Podział narzędzi ręcznych odbywa się za pomocą prasy.


Rodzaje matryc do prasowania

Zgodnie z cechami konstrukcyjnymi matryce do prasowania są podzielone na jednokomorowe i wielokomorowe. Są zbudowane z wysokiej klasy materiałów, które zapewniają dużą precyzję w kształtowaniu form gumowych. Ilość płaszczyzn podziału zależy od projektu matrycy i przedmiotu.

Formy z jednym poziomym podziałem nazywane są prasą dwupłytową, matrycę do prasowania z dwoma poziomymi szczelinami nazywa się prasą trójpalczastą itp.

Istnieją prasy wielotarczowe lub formowane w stosy, służące do produkcji prostych towarów, które są wytwarzane tylko z jedną płaszczyzną podziału.


Nasze formy są przeznaczone do produkcji ogólnych gumowych wyrobów mechanicznych – pierścieni o różnych przekrojach, przewodach, tulejach, pokrywach. Wytwarzane z ich użyciem elementy są wykorzystywane w wymagających warunkach przemysłowych. Cechują się wieloletnią trwałością i są odporne na działanie czynników środowiskowych występujących w zakładach produkcyjnych.

Profesjonalne matryce do prasowania

Nasza firma jest producentem wysokiej jakości wyrobów gumowych z kauczuku i innych specjalnych tworzyw sztucznych, które można łatwo formować z użyciem profesjonalnych matryc do prasowania. Innowacyjny proces technologiczny pozwala na uzyskanie efektów, których precyzja znacząco przekracza standardy, jakie oferuje konkurencja. Jednocześnie formowanie odbywa się szybko i jest stosunkowo tanie.

Jako doświadczony dostawca solidnych i trwałych wyrobów z gumy kauczukowej dysponujemy profesjonalnym parkiem maszyn. Pozwala nam on na formowanie elementów o dowolnym kształcie i rozmiarze. Jeżeli szukasz zaufanego producenta skomplikowanych form plastikowych, zainteresuj się naszą bogatą ofertą!


Pobierz prezentacje listy maszyn które posiadamy

Dzięki potężnym narzędziom do produkcji wszystkie niezbędne elementy matryc stosowanych przy prasowaniu są wykonywane u nas na zakładzie.