Blisko

Matryca do prasowania

Matryca do prasowania w KRM-Trade

Do produkcji tak zwanych formowanych wyrobów gumowych firma wykorzystuje nowoczesne matryce do prasowania.

Matryca do prasowania


Formowanie wyrobów gumowych za pomocą prasowania

Odpowiednio wykonane matryce do prasowania mają na celu ukształtowanie składu i wielkości konkretnej konfiguracji produktu z określonej ilości kauczuku.


Jak przebiega formowanie wyrobów gumowych?

Podział form wykonywany jest za pomocą urządzeń prasujących lub mechanizmów przeładunkowych. Stałe formy prasowe (lub ich oddzielne płyty) są sztywno połączone z płytami grzewczymi prasy.

Podział narzędzi ręcznych odbywa się za pomocą prasy.


Rodzaje matryc do prasowania

Zgodnie z cechami konstrukcyjnymi matryce do prasowania są podzielone na jednokomorowe i wieloródkowe. W zależności od sposobu otwierania formy są dzielone na formy o pionowym, poziomym i kombinowanym podziale.

Ilość płaszczyzn podziału zależy od projektu formy i przedmiotu.

Formy z jednym poziomym podziałem nazywane są prasą dwupłytową, matrycę do prasowania z dwoma poziomymi szczelinami nazywa się prasą trójpalczastą itp.

Istnieją prasy wielotarczowce lub formowane w stosy, służą one do produkcji prostych towarów, które są wytwarzane tylko z jedną płaszczyzną podziału.


Nasze formy są przeznaczone do produkcji formowanych ogólnych gumowych wyrobów mechanicznych - pierścieni o różnych przekrojach, przewodach, tulejach, pokrywach.


Pobierz prezentacje listy maszyn które posiadamy

Dzięki potężnym narzędziom do produkcji wszystkie niezbędne elementy matryc stosowanych przy prasowaniu są wykonywane u nas na zakładzie.

Z niecierpliwością czekamy na Twoje prośby! Skontaktuj się z nami już teraz.