Blisko

Wyroby gumowe a bezpieczeństwo ruchu drogowego

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Wyroby gumowe a bezpieczeństwo ruchu drogowego

Najazdy gumowe

Jezdnie, drogi osiedlowe czy parkingi to miejsca, na których odbywa się ruch samochodowy oraz pieszy. Powinny one być bezpieczne dla użytkowników oraz utrzymane na odpowiednim poziomie. Do zapewnienia właściwego stanu ulic oraz placów idealnie nadają się wyroby gumowe takie jak: progi zwalniające podrzutowe, najazdy krawężnikowe czy lemiesze do odśnieżania. Produkty te są bowiem mocne, wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i stosunkowo elastyczne. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedz się więcej na ten temat.

Artykuły gumowe na nasze drogi

Wyroby wykonane z gumy mają bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie nadają się na przykład do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach. Jako renomowany producent oferujemy wiele wyrobów z tworzyw syntetycznych, służących do uspokojenia ruchu czy odśnieżania ulic. U nas możesz zamówić m.in.:

Zwolnij, kierowco!

Wypadki i kolizje to niestety codzienność na polskich drogach. Apele policji na niewiele się zdają, dlatego konieczne jest zastosowanie działań prewencyjnych. Do takich należy m.in. montaż progów zwalniających tam, gdzie jest to możliwe oraz potrzebne. To obecnie najskuteczniejszy i najtańszy sposób na spowolnienie ruchu samochodowego w pobliżu przedszkoli, szkół, sklepów oraz innych miejsc użyteczności publicznej.

Najazd gumowy

W naszej ofercie posiadamy progi zwalniające, które realnie zwiększają bezpieczeństwo na drogach. Do ich produkcji używamy wyłącznie wysokiej jakości wulkanizowanej gumy, co przekłada się na ich ponadprzeciętną trwałość. Są one proste w montażu i można je przymocować do praktycznie każdej powierzchni – zarówno asfaltowej, betonowej, jak i wyłożonej kostką. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów oraz elementów odblaskowych są one bardzo dobrze widoczne o każdej porze dnia i nocy. Ponadto proponowane wyroby mają konstrukcję modułową, co pozwala na ułożenie progu o dowolnej szerokości.

Najazdy dla bezpieczeństwa

Pokonywanie wysokich krawężników autem jest dosyć trudne i grozi uszkodzeniem pojazdu. Można jednak temu zapobiec, stosując najazdy gumowe. Dzięki nim kierowca bez problemu wjedzie samochodem na podwyższenie, nie niszcząc podwozia. Są to więc bardzo praktyczne akcesoria, przydające się w wielu sytuacjach i miejscach. Mogą być montowane jako stałe elementy architektoniczne lub tymczasowe, np. podczas remontu drogi.

Jako producent oferujemy najazdy krawężnikowe wykonane z bardzo mocnej gumy EPDM, dodatkowo zbrojonej kordem. Nasze wyroby są więc niezwykle trwałe i odporne na duże obciążenia. Bez problemu mogą po nich przejechać nie tylko auta osobowe, ale również większe pojazdy. Dodatkowo mają one kanał kablowy, umożliwiający poprowadzenie przewodów oraz rur. W sprzedaży stałej posiadamy dwa rodzaje najazdów, które różnią się wielkością oraz ciężarem. Możemy również wyprodukować elementy na specjalne zamówienie, zgodnie z Twoimi indywidualnymi preferencjami.

Gdy na drodze śnieg...

Zima to czas, gdy na drogi często wyjeżdżają odśnieżarki i pługi. Maszyny oraz pojazdy specjalnego przeznaczenia są wówczas mocno eksploatowane. Dotyczy to również narzędzi i akcesoriów. Kluczowe znaczenie dla prawidłowego odśnieżania mają gumowe lemiesze, które powinny być wykonane z trwałego materiału, odpornego na uderzenia oraz działanie niskich temperatur.

W sprzedaży posiadamy akcesoria do pługów o różnej wielkości, idealnie nadające się do usuwania śniegu, a także zanieczyszczeń sypkich z chodników, ulic oraz parkingów. Oferowane lemiesze wykonane są z kauczuku syntetycznego SBR wzmocnionego włóknami poliamidowymi i kapronowym. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie.

W KRM-TRADE znajdziesz wyroby gumowe najwyższej jakości!

Jeśli jesteś zarządcą lub właścicielem ulic, placów, lotnisk lub innych terenów, koniecznie skorzystaj z naszej bogatej oferty. Proponujemy m.in. najazdy, progi zwalniające, lemiesze, oraz inne wyroby gumowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki nim zwiększysz bezpieczeństwo i porządek na drogach lub parkingach. Zapoznaj się z naszym katalogiem produktów i zamów interesujący Cię artykuł!

Chcesz dowiedzieć się więcej o przemyśle gumowym? Śledź naszego bloga, aby uzyskać aktualne informacje o produktach gumowych i bieżących wydarzeniach.