Blisko

Poznaj 3 argumenty przemawiające za montażem odbojów gumowych

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Poznaj 3 argumenty przemawiające za montażem odbojów gumowych

Odboje gumowe


Zastanawiasz się, czy potrzebujesz odbojnic? Te elementy wykonane z mocnej i elastycznej gumy są niezbędnym wyposażeniem magazynów, punktów przeładunkowych oraz hal produkcyjnych. Chronią infrastrukturę oraz ludzi, realnie przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa w Twojej firmie. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, jakie korzyści niesie kupno odbojów gumowych do ramp.


Zalety odbojów gumowych do ramp


Specjalna konstrukcja oraz użyty do produkcji materiał  sprawiają, że odboje zapobiegają uszkodzeniom, zabezpieczając infrastrukturę i sprzęt w Twojej firmie. Jeżeli zainwestujesz w te elementy, zaoszczędzisz na naprawach i remontach. W przypadku kontaktu pojazdu z budynkiem nie dojdzie do zniszczeń, ponieważ całą siłę uderzenia pochłonie gumowa odbojnica, chroniąc zarówno elewację, jak i samochód. Odbojnice spełniają wiele pożytecznych zadań, w tym:


  • amortyzują siłę uderzenia,

  • chronią budynek (elewację, kolumny, rampy) przed uszkodzeniem,

  • poprawiają bezpieczeństwo w magazynie,    

  • zmniejszają koszty remontów i przestojów.


W rezultacie przyczyniają się do poprawy wyników finansowych firmy. Chcesz dowiedzieć się więcej o ich właściwościach? Oto korzyści, które warto wziąć pod uwagę.


Argument 1: Pochłaniają siłę uderzenia


Odboje gumowe to rozwiązanie, dzięki któremu nie dochodzi do uszkodzenia budynku. Ważną cechą gumy jest jej elastyczność oraz zdolność do amortyzacji, dlatego materiał ten idealnie nadaje się do produkcji elementów ochronnych. Odbojniki znakomicie absorbują energię kinetyczną, nie dopuszczając do zniszczeń. Niektóre modele mogą się lekko zdeformować po uderzeniu, co pozwala na wchłonięcie jeszcze większej energii. Gumowe elementy są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych, dlatego nawet po wielu latach użytkowania odbojnice do ramp zachowują swoje właściwości.


Argument 2: Chronią budynek przed uszkodzeniami


Prawidłowo zamontowane odbojniki chronią infrastrukturę przed uszkodzeniami, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo pracy. Powinny one znajdować w tych miejscach, które szczególnie narażone są na uderzenia. Najczęściej gumowe odbojnice zabezpieczają rampy, słupy oraz ściany budynków. Dlatego można je spotkać w strefach wzmożonego ruchu, gdzie łatwo może dojść do przypadkowego obtarcia lub wgniecenia elementów konstrukcyjnych. Odboje umożliwiają również łatwiejszy rozładunek i załadunek towaru. Kierowca samochodu dostawczego może podjechać pod samą rampę, nie obawiając się, że uszkodzi dok przeładunkowy.


Odbojnice na rampy


Argument 3: Można dostosować ich formę do potrzeb


Dostępne na rynku odbojnice mają różny kształt oraz wielkość. Dlatego w zależności od tego, co chcesz chronić, łatwo wybierzesz odpowiedni rodzaj. Najczęściej spotykane są te w kształcie prostokąta, które montowane są na skraju rampy lub brzegu naczepy. Odpowiednio dobrane powinny również zabezpieczać słupy oraz ściany budynków. Ze względu na sposób działania można je podzielić na paraboliczne oraz zwykłe. Pierwsze z wymienionych po uderzeniu uginają się, aby następnie wrócić do poprzedniego położenia. Zwykłe odboje absorbują energię, nie zmieniając swojego kształtu.

Mniejsze odbojniki można spotkać w sklepach, budynkach użyteczności publicznej oraz w prywatnych domach. Gumowe elementy mają również zastosowanie w maszynach przemysłowych oraz budowlanych. Ich formę oraz typ należy dostosować do konkretnego urządzenia.


Postaw na odboje gumowe!


Nasze odbojnice z pewnością pomogą Ci skutecznie zabezpieczyć ściany albo rampy przeładunkowe przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami. Szczególnie przydatne będą w ruchliwych środowiskach magazynowych, w których poruszają się wózki widłowe oraz inne pojazdy mechaniczne. Oferowane przez nas modele dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać wzór i wielkość najlepiej pasujące do Twojej działalności. Wszystkie odboje gumowe zostały wykonane z niezwykle trwałego materiału EPDM, który wykazuje znakomite właściwości amortyzujące. W przypadku pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji i z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania. Oferujemy najlepszy asortyment na rynku i szybkie dostawy. Z nami zadbasz o bezpieczeństwo swojej firmy i pracowników, a także unikniesz niepotrzebnych strat.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przemyśle gumowym? Śledź naszego bloga, aby uzyskać aktualne informacje o produktach gumowych i bieżących wydarzeniach.