Blisko

Mankiety

Mankiety gumowe


Nasze przedsiębiorstwo oferuje wysokiej jakości mankiety gumowe do profesjonalnych zastosowań jako elementy maszyn przemysłowych. Są wykorzystywane do budowy skomplikowanych układów pneumatycznych i hydraulicznych. Olejoodporne i kwasoodporne mankiety są niepodatne na działanie chemikaliów stosowanych w zakładach produkcyjnych. Charakteryzują się również odpornością na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację. Produkty cechują się wieloletnią trwałością.

Produkowane przez naszą firmę gumowe mankiety są stosowane do uszczelnienia szczeliny między cylindrem i tłokiem (tłokiem, prętem) w urządzeniach hydraulicznych pracujących w warunkach ruchu posuwisto-zwrotnego. Ruch taki może odbywać się przy względnej prędkości przesuwu nie większej niż 0,5 m/s, przy ciśnieniu od 0,1 do 50 MPa, temperaturze od -60 0С do +100 0С, przebiegu do 10 mi oraz częstotliwość reakcji do 0,5 Hz. Wykonane są z gumy grupy 6 na bazie kauczuku butadienowo-nitrylowego. Środowisko pracy: oleje MGE-10A, AMG-10, AU, AUP, ESH, TYP "R", MEP, płyn hydrauliczny VMGZ, MG-20, MG-30, BSK, GTZH-22M, GGZH-22.

Specjalistyczne mankiety gumowe są przeznaczone m.in. do wypełniania i uszczelniania przestrzeni pomiędzy cylindrem a tłokiem. Produkowane z użyciem doskonałej jakości kauczuku butadienowo-nitrylowego idealnie chronią przed wyciekiem płynów, a zarazem zabezpieczają przed przedostawaniem się do wnętrza elementów substancji ciekłych oraz pyłów występujących w środowisku przemysłowym.

Podstawowym zadaniem naszych mankietów gumowych jest uszczelnianie luzu cylindrów urządzeń pneumatycznych działających pod ciśnieniem od 0,005 do 1 MPa przy prędkości posuwowej do 1 m/s oraz temperaturze od -30 0С do +100 0С. Wykonane są z gumy grupy 3 na bazie kauczuku butadienowo-nitrylowego. Środowisko pracy: powietrze z oparami olejów i paliwa. Jeśli to konieczne, możesz zamówić dowolny mankiet gumowy z poniższego wykazu naszego asortymentu.

Znajdujące się w naszym asortymencie rozwiązania uszczelniające mogą pracować pod dużym obciążeniem przez całą dobę. Sprawia to, iż są wykorzystywane w wysokowydajnych maszynach i systemach hydraulicznych. Doskonale radzą sobie również w urządzeniach wykorzystujących wysokie ciśnienia. Są niezawodne i charakteryzują się długą żywotnością w środowisku przemysłowym.

Specjalistyczne mankiety gumowe dla przemysłu

Specjalna konstrukcja produkowanych przez nas mankietów gumowych zapobiega przedostawaniu się do ich wnętrza zanieczyszczeń i substancji oleistych. Mamy wieloletnie doświadczenie w ich produkcji. Spełniają one rygorystyczne normy przemysłowe i zapewniają wysokie bezpieczeństwo pracy.

Produkcja solidnych i trwałych wyrobów z gumy wymaga specjalistycznego zaplecza w postaci rozbudowanego parku maszynowego i wiedzy inżynierów. Nasi specjaliści mają ogromne, praktyczne doświadczenie w zakresie tworzyw sztucznych, co jest gwarancją jakości naszych rozwiązań.

W rozbudowanej ofercie znajdują się profesjonalne mankiety gumowe do zastosowań w urządzeniach i pojazdach przemysłowych. Jeżeli szukasz skutecznych elementów uszczelniających do systemów pneumatycznych i hydraulicznych – skorzystaj z naszej propozycji!

Tutaj pobierz listę mankiet które produkujemy :